Wielki mecz w cieniu wielkiej tragedii

Dzisiejsze czołówki gazet….Dwie najważniejsze w Hiszpanii wiadomości. Jedna z Polski, druga z boiska…
Od wczoraj tragiczna śmierć polskiego prezydenta jest pierwszą informacją we wszystkich wiadomościach hiszpańskiej telewizji. Są bezpośrednie relacje z Polski, ze Smoleńska. Takich materiałów, jak te poniżej, na stronie internetowej hiszpańskiej RTVE można znaleźć kilkadziesiąt…

Sobotnia gazeta. Zapowiedź wielkiego meczu – jak się okazało – w cieniu wielkiej tragedii…
W piątek zrobiliśmy rodzinne zakłady za 2 euro. Obstawiłam optymistycznie 3:1 dla Barcelony. Sześć zakładów i nikt nie trafił. W sobotę nawet nie oglądaliśmy meczu. Raz – nie mamy ciągle telewizji. Dwa – nie chciało mi się kibicować ani w domu, ani w barze. Trzy – wieczorem, kiedy o godz. 22. rozpoczął się mecz, oglądałam w internecie na stronie TVP Info „Wiadomości” z 19.30. Zresztą nie musimy oglądać meczu, żeby wiedzieć jaki jest wynik. Gdy patrzyłam na szczątki polskiego samolotu i na przesuwające się na ekranie komputera czarno-białe twarze tych, którzy zginęli, za oknem wystrzeliły petardy i rozległo się niekończące się „gooooooooool”. 1:0 dla Barcy. Messi.
Przed chwilą z „Wiadomości” o 19.30 dowiedziałam się, że piłkarze w Madrycie uczcili pamięć Polaków minutą ciszy i że Real grał w czarnych opaskach. Na Santiago Bernabeu chciał w sobotę być prezydent Lech Kaczyński….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *