Tricicle przedstawia! Julio Iglesias, jakiego nie znacie!

Tricicle (trycykl) to kataloński kabaret rodem z Barcelony, uznawany przez krytyków za jeden z najlepszych na świecie wśród mimów.
Joan Gràcia, Carles Sans i Paco Mir założyli grupę w 1979 roku. Byli wtedy uczniami Institut del Teatre de Barcelona. Zaczynali od skeczy na ulicach miasta. Po trzech latach dostali pierwszą, poważną propozycję zawodową. Wystąpili w Teatre Villarroel de Barcelona. Rok później byli już znani w całej Hiszpanii. Z interpretacją piosenki Julio Iglesiasa „Soy un truhán, soy un señor” wystąpili w programie o największej w historii hiszpańskiej tv oglądalności Un, dos, tres…responda otra vez. Parodia Iglesiasa otworzyła im drzwi do kariery.

O czym śpiewa Iglesias?
Confieso que a veces soy cuerdo y a veces loco,
y amo así la vida y tomo de todo un poco.
Me gustan las mujeres, me gusta el vino,
y si tengo que olvidarlas, bebo y olvido.
Y es que yo amo la vida y amo el amor.
Soy un truhán, soy un señor,
algo bohemio y soñador.
Wyznaję, że czasem jestem rozumny, a czasem szalony
i kocham tak życie i biorę z wszystkiego po trochu.
Lubię kobiety, lubię wino
i kiedy muszę je zapomnieć, piję i zapominam:)))
refren:
Bo ja kocham życie i kocham miłość.
Jestem łotrem, jestem panem,
trochę cyganem, trochę marzycielem….
Jakie piękne hiszpańskie życie!!:)) Słuchaliśmy niedawno wszystkich piosenek Iglesiasa przez radio Fulltono (polecam w „Może się przydać”!) i taka chmura nam się nad głowami zarysowała: słuchamy sobie takiego romantycznego, melodyjnego, leniwego Iglesiasa (oczywiście ojca, nie syna;)) i leżymy w cieniu na plaży… i tak nam mija życie. Coś zjemy, coś wypijemy, coś zatańczymy…:))) Taka banalna wizja, mało oryginalna. Tylko skąd brać pieniądze na to życie na tej plaży? Jakieś pomysły na pracę?:)))
Na zakończenie jeszcze jeden numer katalońskiego tercetu.

2 odpowiedzi do “Tricicle przedstawia! Julio Iglesias, jakiego nie znacie!”

  1. stalej roboty nie obiecuje, ale o jakies tam jedno zlecenie moge sie postarac:)))) Przylecimy na kilka dni do Barcelony i wynajmiemy Cie na przewodnika po miescie i okolicy:)))) oczywiscie potem uczciwie zaplacimy, moze byc nawet przelewem… co Ty na to? buziaki i pozdrawiamy cieplo! Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *