Barcelona czeka na Benedykta XVI

„Mieszkanie 3-pokojowe z widokiem na Sagradę Familię za 900 euro oferuję do wynajęcia”. „Taras na ulicy Provenza wynajmę”. „Loft tuż obok bazyliki za 3 tys. euro”. Ceny balkonów wahają się od ok. 300 do 800 euro.  „Alquilo para visita Papa„, „alquilo balcón con vistas a la Sagrada Familia” – na popularnych stronach internetowych z ogłoszeniami zaroiło się w ostatnich dniach od ofert wynajmu mieszkań, tarasów, balkonów na czas wizyty papieża w Barcelonie, a wszystkie media oczywiście mają z tego powodu czołówki gazet i wiadomości. Teraz, na dwa tygodnie przed pielgrzymką, o dostaniu się  7 listopada do najsłynniejszego hiszpańskiego kościoła, można już tylko pomarzyć. Zapisy na wejście rozpoczęły się miesiąc temu. W bazylice w uroczystościach ma uczestniczyć ok. 8 tys. wiernych i ponad 1000 koncelebransów, a przed kościołem może zgromadzić się pół miliona osób.

Benedykt XVI spędzi w mieście jeden dzień. Przyleci do Katalonii wieczorem 6 listopada prosto z Galicji, z Santiago de Compostela. Niedzielę rozpocznie od prywatnego spotkania o godz. 9.30 z parą królewską, już w katedrze Świętej Rodziny.  O godz. 10. rozpocznie się msza, podczas której papież poświęci Sagradę Familię. Trzy godziny później obiad, spotkanie z kardynałami, biskupami. O godz. 4.30 Benedykt XVI opuści rezydencję kościelną i pojedzie do centrum pomocy dzieciom chorym i upośledzonym La Obra Benéfico-Social Niño Dios (Neu Deu) na Passeig de Maragall. Na 6.30 zaplanowano pożegnanie na lotnisku.

Listopadowa wizyta będzie drugą podróżą Benedykta XVI do Hiszpanii. Dwudniowa pielgrzymka rozpocznie się 6 listopada w Santiago de Compostela. Miejsce symboliczne, bo rok 2010 to Rok Jakuba (año Xacobeo). Media podkreślają, że Hiszpania jest  najczęściej odwiedzanym przez  niemieckiego papieża krajem. W 2006 roku Benedykt XVI przyjechał do Walencji na Światowe Spotkanie Rodzin (Encuentro Mundial de las Familias), a w przyszłym roku weźmie udział w Madrycie w Światowych Dniach Młodzieży (Jornada Mundial de la Juventud).

O wizycie papieża w Hiszpanii także na:

hiszpańskim blogu pielgrzymkowym

portalu poparcia pielgrzymki

oficjalnej stronie pielgrzymki

oficjalnej stronie wizyty w Barcelonie

oficjalnej stronie wizyty w Santiago de Compostela

httpv://www.youtube.com/watch?v=D4QeXAGMgTk&feature=player_embedded

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *