Fenomen Guardioli

Właścicielami sieci sklepów Serra Claret są rodzice Cristiny. Mają butiki z markową odzieżą damską, męską i dziecięcą w Manresa. To właśnie w jednym z ich sklepów 18-letni Pep poznał swoją przyszłą partnerkę życiową. Nie dziwi, że Guardiola stał się najlepiej ubranym piłkarzem i trenerem świata. Jego styl wyznaczają słynne „papierosowe” spodnie i dopasowane marynarki. Sportowiec prawdopodobne świetnie sprawdziłby się na wybiegach i w kampaniach reklamowych słynnych marek. Raz zresztą, jako piłkarz, przeszedł na wybiegu Gaudiego w kolekcji przyjaciela i słynnego katalońskiego projektanta Antoniego Miró.

Pep Guardiola – piłkarz, trener, ikona mody, dyplomowany fizjoterapeuta. Mówią, że na punkcie piłki nożnej ma obsesję, ale nie ogranicza swoich pasji do boiska, jest amatorem golfa, znawcą muzyki, miłośnikiem książek, przyjaźni się z pisarzami i filmowcami, zaliczany jest do najlepszych mówców w Hiszpanii. To jedno z  jego najważniejszych przemówień (w Parlamencie Katalońskim po otrzymaniu Złotego Medalu):

httpv://youtu.be/omwjRek0-ms

Polecam też film dokumentalny o Guardioli (3 części):

httpv://youtu.be/FvWVdPm8R7A

I (dla wytrwałych, ale warto:) „Rozmowy o przyszłości” Pep Guardiola i scenarzysta i reżyser Fernando Trueba (wyobrażacie sobie podobne zestawienia i rozmowy z udziałem przedstawicieli polskiego świata futbolu…?)

httpv://youtu.be/OkbhqEjNKiY

Dla zainteresowanych książki o Guardioli:

Santi Padró, Xavier Garasa, Palabra de Pep

Álex Martín, El efecto Guardiola

Jaume Collell, Pep Guardiola, de Santpedor a la Banqueta del Camp Nou

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *