Barcelona nocą (Punkt widokowy Miramar)

Do punktu widokowego Miramar (czyli z widokiem na morze) prowadzi aleja Miramar. Można uwzględnić go na trasie całodniowej lub kilkudniowej wędrówki po wzgórzu Montjuic, dojść pieszo z Plaza Espanya (ok.30 minut), dojechać autem (jest bezpłatny parking), autobusem (np. linie 50, 55, 183). Miramar to najlepszy w mieście punkt widokowy na Stary Port (Port Vell) w Barcelonie, widać aleję La Rambla, pomnik Kolumba, mola, budynek World Trade Centre, hotel Vela (6 zdjęcie) i fragment przemysłowej części portu, która najlepiej jednak prezentuje się z samego wierzchołka wzgórza Montjuic.  Z Miramar sięgamy wzrokiem aż do charakterystycznej, kolorowej wieży Agbar, Sagrady Familii i stacji Sants we wschodniej części miasta. W tak atrakcyjnym punkcie widokowym nie mogło zabraknąć restauracji, jest też luksusowy hotel Miramar z widokiem na morze i piękny ogród o tej samej nazwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 odpowiedzi do “Barcelona nocą (Punkt widokowy Miramar)”

  1. witaj Kasiu, z ogromną przyjemnością czytam Twojego bloga, w końcu będę mogła być ze wszystkim na bieżąco, bo przeczytałam wszystkie posty 😀 Sama uwielbiam Barcelonę,Katalonię i marzę,aby w przyszłości tu zamieszkać, a Twoje rady są bardzo cenne, fajnie opisujesz po prostu całe życie z perspektywy obcokrajowca, a nie jakieś suche fakty jak w przewodnikach. W Hiszpanii byłam trzy razy, ostatnio w styczniu tego roku na tydzień (specjalnie na meczu), tyle, że mam o tyle dobrze, że mój chrzestny mieszka w Sant Fost de Campsentelles i wiadomo, że od razu mam z głowy kwestię kosztów mieszkania i jedzenia. Także ja dalej śledzę bloga i keep going 😉

    1. cześć Melania!! dzięki za ciepłe słowa o blogu!!:) cieszę się, kiedy dostaję takie komentarze i wiadomości, bo bardzo motywują do pisania:) właśnie taki jest mój cel, żeby pisać inaczej niż w przewodnikach, a przy tym przekazywać rzetelne i ciekawe informacje. Z tego, co piszesz, wynika, że z Barceloną i Katalonią jesteś dość blisko, świetnie, że masz się tutaj gdzie zatrzymać. Byłam na Twojej stronie – super zdjęcia!!

  2. Ale piękne zdjęcia… 🙂 Pozazdrościć tylko, że możesz tam być, piękne miejsc3. 🙂 Mi pozostaje tylko oglądanie zdjęć niestety. 🙁

  3. Mogę się pochwalić podobnymi zdjęciami z tego miejsca. Dwa lata temu wraz z chłopakiem wybrałam się na spontaniczną wycieczkę do Hiszpanii, zwiedziliśmy Saragossę, Huescę oraz Barcelonę, w której byliśmy najdłużej bo aż cztery dni. Teraz z przyjemnością przeglądam Twojego bloga i wspominam swoją wycieczkę, podczas której świetnie się bawiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *