Casa Gispert, czyli bakaliowe muzeum

W 1851 roku Josep Gispert, lekarz z katalońskiego miasteczka Centelles, zalożył magazyn z produktami kolonialnymi, sprzedawał hurtowo kawę, kakao, herbatę, szafran i przyprawy. Potem sklep wyspecjalizował się w paleniu kawy i suszeniu owoców. Do dziś pracuje tu stary, ponad stuletni piec, klienci obsługiwani są przy XIX-wiecznej, drewnianej ladzie, a na ścianach wiszą używane kiedyś do transportowania owoców  kosze, wykonane z włókna trawy asparto (tego samego, z którego robi się podeszwy espadryli).

W 1999 roku prestiżowe francuskie stowarzyszenie Les Gourmands Associés przyznało Domowi Gispert nagrodę Coq d´Or (Złoty Kogut), uznająć tym samym bakalie z Barcelony jako jedne z 10 najlepszych wytwarzanych rzemieślniczo produktów spożywczych w Europie.

W sklepie kupić można kupić m.in. migdały, orzechy laskowe (100 gramów – 1,90 euro ), orzechy brazylijskie, kalifornijskie, makadamii, piniowe, pistacjowe, suszone owoce, przyprawy, kawy, herbaty z całego świata, wina, słodycze, miody, konfitury i wiele innych ekologicznych produktów.

Casa Gispert, calle Sombrerers, 23, metro L 4, Jaume I

CD ciekawych sklepów, niezwykłych muzeów w Barcelonie nastąpi, na blogu i w…przewodniku:)


7 odpowiedzi do “Casa Gispert, czyli bakaliowe muzeum”

    1. ja też! migdały i wszystkie orzechy świata! na kolację zjadłam dziś bułkę z nutellą plus gruba warstwa orzechów laskowych, mniammmmm:)

  1. Sama bym tego nie odnalazła, dziękuję za tak cenny artykuł! Szkoda, że taka późna godzina… no nic muszę czekać do rana i prędziutko po pistacje 🙂

  2. Interesujące miejsce!
    Gdybym mieszkała w Barcelonie to pewnie wpadałabym tam nałogowo po moje ulubione orzeszki makadamia 😉

    Z pewnością skorzystam ze wskazówek zamieszczonych na Twoim blogu podczas najbliższej wizyty w Barcelonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *