Estación de Francia

Jak zaznaczają właściciele, pianista gra codziennie, ale w różnych godzinach.  Poza tym lokal Station Barcelona przez cały tydzień oferuje bogaty wieczorny program artystyczny: kabaret, flamenco, opera. Cena „spektakl plus napój” to 20 euro, ale wiele przedstawień dostępnych jest w promocji 10-15 euro. Restauracja otwarta jest od godz. 6.30. do północy, a z piątku na sobotę do godz. 3. nad ranem. Serwuje śniadania i obiady (kuchnia śródziemnomorska, bogaty wybór win), menu 16 euro. Szczegóły znajdziecie na na stronie internetowej i na facebooku.

Modernistyczy Dworzec Francuski (avenida del Marqués de Argentera) to obowiązkowy punkt wycieczki pieszej, jeśli znajdujecie się w dzielnicy Barceloneta, w Parku Ciutadella, pod pomnikiem Kolumba, blisko kościoła Santa Maria del Mar. A jeśli fascynuje was kolej, zajrzyjcie do ukrytego w piwnicy, tuż obok dworca (na końcu ulicy Ocata) Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei (Asociación Amigos del Ferrocarril). Znajdziecie tam makiety kolejowe i setki eksponatów. Stowarzyszenie organizuje wycieczki lokomotywami z początku XX wieku. Muzeum można zwiedzać we wtorki, czwartki, piatki i soboty w godz. 18-21. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

3 odpowiedzi do “Estación de Francia”

  1. Hmmmm ciekawe kiedy u nas kolej będzie wyglądała jako tako? Jak na razie to się nie zapowiada, ale dobrze, że chociaż można obejrzeć jak jest w „cywilizacji”:)) Pozdrowienia z coraz zimniejszej Polski!

    1. tutaj jazda pociągiem to prawdziwa przyjemność:) żeby Cię pocieszyć powiem, że tutaj już też upałów nie ma i niebo jakoś codziennie mniej lub bardziej zachmurzone, no ale w porównianiu z 6 stopniami nad ranem, jak mi donoszą rodzice, to mamy tu pełnię lata:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *