Barcelona o wschodzie

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Na szczęście. Jeden zachwyt za jedno rozczarowanie. Jedna pochwała i jedno zażalenie. Do zakochania wciąż daleko. Widzi się więcej, poznaje się lepiej. Dwa lata, dziewięć miesięcy i dwa dni. Czy to w końcu się stało? Tydzień temu, w poniedziałek, o godzinie 7.21. Wschód słońca. Ale to banalne! Bardziej kiczowaty byłby tylko zachód słońca, spokojny i romantyczny oczywiście. A to była energia. To było życie. To były czary. Słońce wschodziło, mewy spacerowały, wędkarze czekali, fale uderzały, po plaży niosła się wygrywana na flecie poranna pieśn, miasto szybko budziło się ze snu. Barcelona. A może jednak tutaj…?

 

Więcej zdjęć na Facebooku.

2 odpowiedzi do “Barcelona o wschodzie”

  1. Oby to było tutaj! Życzę Ci tego, bo ja Barcelonę uwielbiam, ubóstwiam, marzę o niej w samotne nudne popołudnia 😉 Właśnie o tej energii, tętniącym życiem miejscu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że codzienne życie,wraz z różnymi problemami obcokrajowca, przystosowanie się do kraju, nauka języka to duże wyzwania i co innego niż wakacje,nie ważne ile by trwały, bo i tak wakacje,ale marzę, żeby wyjechać i spróbować życia w wielkim mieście, „moim” mieście. Ależ się rozpisałam:D Pozdrowienia

    1. I ja życzę Ci, żeby spełniło się Twoje marzenie! Jeśli naprawdę czujesz, że byłabyś tutaj szczęśliwa, to warto spróbować, ale bez palenia mostów, zawsze dobrze jest mieć swoje miejsce na „starych śmieciach”. Tak jak piszesz, wakacje to nie to samo, co mieszkanie w danym miejscu, wracasz do domu, czekają na ciebie przytulny pokój, rodzice z otwartymi rękami i obiadem na stole, przyjaciele, do których zaraz pobiegniesz z albumem zdjęć i wrażeniami…A dłuższy pobyt (może na stałe), to już zupełnie inna bajka. Nie wiem, czy jest ktoś taki, kto nie przeżył w związku z tym żadnego rozczarowania, ale też zawsze trzeba patrzeć na sprawę pod kątem nowych szans, możliwości, które się otwierają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *