Konkurs! Do wygrania powieść „Wiedeńska gra”

200261-352x500Co wspólnego mają ze sobą tajna orientalna sekta, piękna hiszpańska szlachcianka i arystokratyczne towarzystwo na zamku pod Wiedniem? Isabel zjawia się w położonym samotnie na górskich szczytach Wielkim Księstwie Brunstriechu w Boże Narodzenie 1913 roku, w przeddzień wybuchu pierwszej wojny światowej. Zaczyna się twarda gra – historia szpiegowska i  miłosna, z zaskakującym finałem.

Kto czytał „Szmaragdową tablicę”, pierwszą wydaną w Polsce powieść Carli Montero, natychmiast rozpozna ten sam, charakterystyczny sposób budowania akcji i napięcia. Piętrzące się zagadki nie pozwalają czytelnikowi na snucie domysłów, bo zwyczajnie nie jest on w stanie przewidzieć, co się wydarzy.

Po krótkim prologu, sygnalizującym historyczno tło wydarzeń, narratorami powieści stają się dwie osoby: Isabel i Karel. To oni po latach piszą swój „Dziennik dla Larsa”. Oboje są nieszczęśliwie zakochani, ona zwraca się do swego ukochanego, on do brata. To początek pełnej pasji i zwrotów akcji historii, która kończy się wzruszającym, wyciskającym łzy z oczu epilogiem.

Carla Montero urodziła się w Madrycie w 1973 roku. “Wiedeńska gra” (Una dama en juego) jest jest debiutancką powieścią. Montero z wykształcenia jest prawnikiem, ma czwórkę dzieci. http://www.carlamontero.com/

Wiedeńska gra, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2013.

Możecie wygrać egzemplarz powieści. Do rozdania mam pięć książek! Tym razem będzie losowanie 😆 Wystarczy, że polubicie ten wpis na Facebooku i udostępnicie go na swojej tablicy. Wśród wszystkich „lajkujących” w niedzielę wieczorem wylosuję osoby, do których powędrują książki 😀 Zapraszam na Facebooka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *