Barcelona: wielkie, hinduskie wesele

1386232456582To będzie ślub roku w Barcelonie! Rodzina Mittal wybrała stolicę Katalonii jako miejsce wielkiej uroczystości familijnej. Pramod Mittal, młodszy brat Lakshmina Mittala, w tę sobotę, 7 grudnia, wyda za mąż córkę Shristi (26 lat). Jej wybrankiem jest Gulraj Behl, indyjski bankowiec. 

Ślub siostrzenicy największego magnata stalowego na świecie potrwa trzy dni. Mittalowie przywieźli do Barcelony liczną świtę: 120 lokajów, 30 sekretarzy i 50 kucharzy. Ponad 500 gości zakwaterowanych jest w luksusowych hotelach z widokiem na morze. Właśnie rozpoczął się powitalny bankiet w Muzeum Morskim (Museo Marítimo). W powietrzu mają fruwać miliony balonów i helikopter z fotografem. Jutro uroczysty obiad zaplanowano w ekskluzywnym Hotelu Arts, a kolacja podana zostanie we włoskim pawilonie Targów w Barcelonie (Fira de Barcelona). W sobotę wieczorem w Muzeum Narodowym Sztuki Katalonii na Montjuic (Museo Nacional de Arte de Catalunya) rozpocznie się przyjęcie weselne, które ma potrwać do świtu. Będzie specjalny spektakl Magicznej Fontanny, która w sobotę wyjątkowo „tańczyć” będzie od godz. 21. 30 do godz. 23. Na przyjęciu zapowiedzieli się już burmistrz Barcelony i wiceszefowa rządu Katalonii. Ciekawe, jakie prezenty przygotowali. Dla Barcelony prezentem jest sam ślub indyjskich magnatów. Właściciele butików na Paseo de Gracia już zacierają ręce, a władze miasta mają nadzieję, że „ślub Mittal” ściągnie do Barcelony falę turystów z Indii.

Czekam na relacje i zdjęcia 😀 Raczej nie uda mi się zakraść na przyjęcie  😉

MNAC będzie zamknięte dla zwiedzających w sobotę, ale za to w piątek i niedzielę będzie można wejść gratis (w godz. 10–15).

Vanisha, jedyna córka Lakshmina Mittala, i Amit Bhaia podczas ślubu w 2004 roku we Francji (Wersal). FOT: AP. Impreza kosztowała 46 mln dolarów. Był to trzeci najdroższy w historii ślub. Na pierwszy miejscu plasuje się ślub Mohameda Bin Zayeda Al Nahyana, księcia Abu Dabi, z księżniczką Salamą, na drugim wesele księcia Karola i Diany (Forbes).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *